Yenidoğan Mahallesi, 2109. Sk. No:18, 01316 Yüreğir/Adana
trende

Sıkça Sorulan Sorular

Anasayfa » Sıkça Sorulan Sorular

PVC (Vinil) doğal bir madde değil sentetik sentetik bir plastik türüdür. Etilen (ham petrolden) ve klordan (normal tuzda bulunur) yapılır. İşlendiğinde, bu maddeler genellikle vinil olarak anılan Polivinil Klorür (PVC) maddesi oluşturmak üzere birleştirilir. Mevcut olanlardan daha dayanıklı ve daha ucuz olan bir materyal geliştirmek isteyen bilim adamları tarafından 1920’de icat edildi. PVC zemin kaplama, zemin kaplama sistemlerinde en yaygın uygulamalardan biridir.

PVC zemin kaplama, özellikle de “dayanıklılık” ile ön plana çıkmaktadır. Bu nedenle oldukça fazla talep edilen bir yer kaplama modeli olma özelliğindedir. Öte yandan fiyatlar bakımından da incelediğimizde oldukça uygun fiyatlar dâhilinde satışa sunulan ürünler olduğunu söyleyebiliyoruz. Firmamız PVC zemin kaplama tasarım seçeneklerini sizlere sunarken aynı zamanda; zamanında teslimat, güçlü teknik destek ve uygun fiyat seçeneklerini de sunmaktadır. Dolayısıyla kaliteyi önemseyen müşterilerimizi her daim memnun etmekteyiz.

PVC zemin kaplamanın avantajlarını daha iyi bir şekilde anlayabilmemiz bakımından malzeme yapısını incelememiz gerekiyor. Bu doğrultuda bu modelin %100 PVC malzeme içeriğine sahip olduğunu belirtmeliyiz. Bu da PVC zemin kaplamanın bazı önemli avantajlara sahip olmasını sağlamaktadır.

Dolayısıyla da PVC zemin kaplama;

 • Sıvıya karşı dayanıklılık göstermektedir. Bu da, herhangi bir şekilde sıvının PVC zemin kaplama ile temasında, sıvının malzeme içeriğine geçmemesi, zeminde kalması ve dolayısıyla da zeminin daha kolay temizlenebilir olması anlamına gelmektedir.
 • Sıvıya ve benzeri etkileşimlere karşı dayanıklılık gösteriyor olmasından dolayı, herhangi bir şekilde kabarması da mümkün değildir.
 • Yine sıvı ve diğer hijyenik olmayan etkileşimler neticesinde, malzemenin küflenmesi yada farklı şekillerde rutubet barındırması söz konusu dahi olamaz.
 • Yanmaz bir malzeme yapısındadır ki bu da PVC zemin kaplama modellerinin Dünya piyasasında yükselişe geçmesinin bir diğer önemli özelliği olarak bilinir.
 • Özellikle de ticari faaliyet alanlarında kullanıma uygun bir zemin kaplama modeli olması ile her daim tercih sebebidir.

Sonuç olarak; PVC zemin kaplama pek çok kullanım senaryosunda dayanıklılık göstermektedir. Bu özelliği ile pek çok ortamda başlıca tercih sebebidir. Modern, estetik ve oldukça kaliteli yapısı ile pek çok ticari ve özel alanlarda başlıca tercih edilen zemin kaplama çeşitleri arasında gelmektedir.

Pvc zemin kaplama çeşitleri olarak adlandırabileceğimiz 4 adet ana kategori bulunmaktadır. Homojen pvc zemin kaplama, heterojen pvc zemin kaplama, akustik pvc zemin kaplama ve kondaktifpvc zemin kaplama olarak sınıflandırabiliriz..

%100 PVC malzemeden imal edilen bu çeşitlerin her birisi suya, kabarmaya, rutubete ve çeşitli aşınmalara karşı da dayanıklılık göstermektedir. Kullanım alanları ev gibi kişisel alanlar olabileceği gibi; sağlık ocağı, ofis, mağaza, dershane gibi pek çok çeşitli ortamlar da olabilmektedir. Uygulanacak ortama göre PVC kaplama çeşitleri web sitemizde ürün kategori seçeneklerimiz dahilinde bulabilir, aynı zamanda görebileceğiniz uygun PVC kaplama fiyatları dahilinde satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Sizlere her aşamada destek vermekte olan firmamız aynı zamanda ürün çeşitliliği ile ihtiyaç duyduğunuz modern, estetik ve kullanışlı alanlara sahip olmanızı amaçlamaktadır.

Lüks Vinil Karo; diğer kaplama seçeneklerine kıyasla, daha çok estetik yönü ile ön plana çıkan bir kaplama çeşidi olup, kısaca; “LVT“olarak da ifade edilir. Özellikle de; taş, ahşap gibi tasarımların hem doğal hem de modern görünümünün zeminde uygulanmasını isteyen müşterilerimizin başlıca tercihleri arasında gelmektedir. Bununla birlikte daha bir çok özelliğe sahiptir.

Lüks Vinil Karoları, oldukça geniş bir tasarım yelpazesine sahiptir. Bu bağlamda tasarım örneklerini incelediğinizde, zemin kaplama için tercih edebileceğiniz son derece şık desenler sizlere yeni yaşam alanınız için ilham verecektir. Kategori dahilinde bulabileceğiniz pek çok tasarım örneğinde “doğallık” unsurunun ön plana çıktığını görebilirsiniz. LVT tasarımları aynı zamanda yer kaplama sistemleri trendlerine uygun olarak, modern tasarımlara da uygun seçeneklere sahiptir.

LVT kullanım alanları oldukça geniş olmasıyla birlikte, kurulum sürecinin de oldukça kolay olması önemli bir diğer tercih nedenleri arasında gelmektedir. Özellikle de ticari alanlarda kullanımı yaygındır. Bu doğrultuda; ofisler, AVM’ler, oteller ve çeşitli mağazalar başlıca uygulama alanları olarak örneklendirilebilir. Bu alanlardaki ziyaretçilerin, ilgili marka ile ilgili ön izlenimlerini ciddi oranda etkileyicidir. Bu nedenle doğru alanda tercih edildiğinde marka itibarını da doğrudan olumlu olarak etkiler.

Doğallık ve estetiğin bir arada olduğu uygulamalar modern bir dekorasyon anlayışını yansıtan en başarılı öğelerden birisidir. Bu nedenle yeni bir alan oluşturmak istediğinizde yada alanınızı baştan yaratmak istediğinizde sizlere önerdiğimiz başlıca zemin kaplama modelleri arasında gelmektedir.

Performans bakımından da oldukça başarılıdır. Kullanım süresi boyunca lüks vinil karo oldukça başarılı bir kullanım hissiyatı sunmaktadır. Tercih edilen alanların dekoratif düzenini önemli ölçüde tamamlayıcı niteliktedir. Tamamen hijyenik malzeme yapısı ile temizlenmesi de kolaydır. Siz de uygulama alanları doğrultusunda hem ürün seçenekleri hakkında bilgi edinmek hem de fiyat alabilmek için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. Bu doğrultuda firmamız sizlere merak ettiğiniz her bir soruda cevap vermeye hazırdır.

“LVT” diğer bir ifade ile; “LuxuryVinylTile” olarak tanımlanır. Özellikle de ticari alanlar başta olmak üzere her türlü özel alanlarda da tercih edilen bir zemin kaplama modelidir. LVT zemin kaplama en önemli avantajı ise pek çok türden aşınmaya karşı dayanıklılık göstermesidir. Bu nedenle özellikle de aşınma nedeniyle zeminde çizilmelerin meydana gelmesini istemeyen müşterilerimizin başlıca tercihi olmaktadır.

Başlıca avantajları;

 • En önemli avantajı, yazımızın başında da belirttiğimiz gibi aşınmalara karşı dayanıklılık gösteriyor olmasıdır. Bu nedenle müşterilerimizin önemli bir kısmının başlıca tercihi olmaktadır.
 • Çeşitli özel alanlarda tercih edilebilir yapıda olması da önemli bir diğer avantajıdır. Sizlere sunulan tasarım seçeneklerinden en uygun bir tanesi ile özel yaşam alanınızın modern ve aşınmayan bir zemine sahip olmasını sağlayabilirsiniz.
 • Ticari alanlarda ilk izlenim her zaman önemlidir. Özellikle de kurumsal bir markadan bahsediyorsak! LVT zemin kaplama, ticari alanlarınızdaki modern ve kullanışlı havayı ortaya çıkarmanızda ve müşterilerinize ilham verebilmenizde en önemli detaydır. LVT, müşterilerimizin alana dahil olduklarında markanız ile ilgili ilk izleniminin olumlu olmasında oldukça etkilidir.
 • Oldukça zengin tasarım ve desen seçeneklerine sahip olması sayesinde kullanım alanınız doğrultusunda en yerinde seçimi yapabilirsiniz. Bu sayede kullanım alanı için en uygun desen, model seçeneği ile aynı zamanda alanında dekorasyonunu tamamlayabilirsiniz.
 • Özel katman dayanıklı malzemesi ile LVT pek çok farklı kullanım senaryosunda dayanıklılık gösterir.
 • Çevreye zarar vermeyen malzemeye sahip olması ile de ekolojik bir zemin kaplama seçeneğidir. Bu sayede herhangi bir şekilde rutubet, küflenme gibi hijyen sorunları ile karşı karşıya kalmazsınız.

Kaliteye önem veren müşterilerimizin aynı zamanda modern ve estetik beklentilerini de karşılayan LVT zemin kaplama seçeneklerimizi web sitemiz dahilinde inceleyebilir ve oldukça avantajlı bir fiyat teklifi alabilirsiniz. Profesyonel ekip ile hizmet vermekte olan firmamız, sizlere özel çözümler üretmeye hazırdır.

Başlıca avantajlardan biri, fiyat / kalite performansını sunmanın yanısıra, zeminin hijyenik yönü ön plana çıkar. Ev, Ofis, Hastane veya hijyen önemi yüksek olan alanlar için ideal bir zemindir. Bir başka büyük avantajı, malzemenin maliyeti ve dezavantajları olmaksızın (temizlenmesi ve bakımı zor olan gibi) gerçek ahşap ve taş görünümünü yansıtmasıdır. Pvc zeminler, kendiliğinden kurulabilen en kolay döşeme türlerinden biridir ve çok uzun süre dayanıklıdır.

PVC zemin kaplama, pek çok farklı müşteri profillerimiz için önerdiğimiz en iyi zemin kaplama seçeneklerinden birisidir. Bunun nedeni ise oldukça fazla avantaja sahip olmasıdır. Özellikle de diğer kaplama seçenekleri ile kıyasladığımızda, PVC zemin kaplama modellerinin ne derece avantajlı olduğunu daha iyi bir şekilde ifade edebiliriz.

Bu doğrultuda;

 • Diğer pek çok zemin kaplama seçenekleri ile kıyaslandığında oldukça makul fiyatlar dahilinde satışa sunulduğunu görebilirsiniz. Bu sadece firmamız için değil aynı zamanda piyasa genelinde de genel geçerli bir durumdur. Ayrıca firmamızın siz değerli müşterilerimiz için olabilecek en makul fiyatlar dahilinde satış gerçekleştirmesine karşın, kaliteden de ödün vermediğini belirtmek isteriz.
 • %100 PVC malzeme, doğal yapısı gereği pek çok koşulda hijyenik ve kullanışlı bir zemin sunar. Çünkü malzeme kalitesi gereği sıvı ile temas ettiğinde sıvıyı asla çekmez. Bu da; kabarma, küflenme, rutubetlenme gibi sorunların ortaya çıkmasına neden olmaz. Dolayısıyla da hijyenik bir zemin ve aynı zamanda da sağlıklı bir alan için en ideal yapıdadır.
 • PVC zemin kaplama bir diğer önemli avantajı ise pek çok farklı tasarım seçeneğine sahip olmasıdır. Bu yönüyle pek çok farklı ortamda tercih edilebilir bir zemin olması sağlanmaktadır. Bu aynı zamanda alanında dekorasyonunun tamamlanması, estetik ve aynı zamanda modern beklentilerin karşılanması anlamına gelmektedir.
 • Hijyenin son derece önemli olduğu alanlarda PVC zemin kaplama modelleri neredeyse vazgeçilmez seçenek niteliğindedir. Son derece antibakteriyel bir yapıya sahiptir. Bu sayede kolay kolay kirlenmez,

Spor zemin kaplama kısaca kapalı spor alanları için hem verimli kullanılabilir hem de hijyenik, estetik ve modern bir zemin sağlanabilmesinde tercih edilen zemin kaplama seçeneğidir. Spor zemin kaplama modelleri, çeşitli spor faaliyetlerinin verimli bir şekilde gerçekleştirilmesini amaçlarken aynı zamanda alanın kullanım amacına uygun bir dekorasyon yapısına ve genel estetiğe sahip olmasını sağlar. Dolayısıyla da kullanışlık ve tasarımın ön planda olduğunu söylemeliyiz.

Spor zemin kaplamaları aynı zamanda spor türüne göre değişkenlik gösterebilmektedir. Bu nedenle müşterilerimizin ilgili spor türüne göre uygun bir seçim yapabilmesinde firmamız her aşamada destek vermektedir. Uygun bir zemin seçimi aynı zamanda spor faaliyetlerinin sağlıklı bir zeminde sürdürülmesi ve dolayısıyla da sporcuların ayaklarını en iyi bir şekilde kullanabilmesine imkan sağlayacaktır. Bu da sağlıklı bir spor alanı anlamına gelmektedir. Bilindiği gibi spor yapmaya elverişli olmayan zeminlerde özellikle de ayak ve bacak kullanımına yönelik ciddi sakatlıklar meydana gelebilmektedir. Bu bakımdan da spor zemin kaplama seçiminin önemini ayrıca belirtmek isteriz. Sporcular için hem modern hem de kullanışlı ve aynı zamanda sağlıklı bir zemin sunuyoruz.

Spor zemin kaplamalarının da pek çok çeşiti bulunmaktadır. Başlıca çeşitleri; ahşap spor zemin kaplamaları, PVC spor zemin kaplamaları, akrilik spor zemin kaplamaları, poliüretan spor zemin kaplamaları, kauçuk, tartan gibi sıralandırabiliriz. Bu seçenekler arasında hangi tercihin en uygun olduğu ise tamamen yapılacak spor faaliyetine ve ilgili spor alanının açık mı yoksa kapalı mı alan olduğuna göre değişkenlik göstermektedir. Bu doğrultuda firmamız sizlere her bir ayrıntıda destek vermekte ve en uygun seçimi yapmanızı sağlamaktadır.

Linolyum, doğal maddelerin karışımlarından oluşan bir veya birden fazla homojen katmanın kalenderlenmesi ile oluşan eşsiz renk ve desenlerle farklı alternatifler sunan, çevre dostu, insan sağlığına uygun, solvent içermeyen, pratik, esnek zemin kaplama malzemesidir.

Linolyum zemin kaplamaları; 2,0mm, 2,5mm, 3,2mm, 4,0mm gibi farklı kalınlıklarda, 200cm genişliğinde, rulo olarak üretilen esnek zemin kaplama malzemesidir. (talep üzerine karo olarak da boyutlandırılır.)

Linolyum zemin kaplamadaki doğal maddeler;

 • %31 Keten tohumu yağı (bezir yağı)
 • % 5 Çam ağaçlarının reçinesi
 • %28 Odun unu ve/veya mantar unu,
 • %15 Kireçtaşı (Kalsiyum Karbonat)
 • % 5 Titanyum Dioksit (beyazlatma için kullanılan mineral)
 • % 7 Alüminyum Hidroksit (kayadan çıkarılan mineral)
 • %0,5 Doğal pigmentler (Mineral boya pigmentleri)
 • %0,5 Sabitleyici (ısı ve ultraviyole ışık etkilerini önler)
 • % 8 Doğal jüt taban. (jüt bitkisinin sapından elde edilen lif)

Linolyum zemin kaplaması; EN ISO 24011 standardına uygun, içeriği keten tohumu yağı, reçine, odun unu, mantar tozu, mineral dolgu malzemeleri ile renk pigmentlerinden oluşan, jüt tabanlı, %100 doğal maddeler kullanılarak üretilen esnek zemin kaplama malzemesidir.

 • Linolyum çimentosu; Linolyumdaki bağlayıcı madde, oksitleyici bir kürleme işlemiyle yarı elastik kütleye dönüştürülen bezir yağı ve/veya diğer bitkisel kurutma yağları, çam reçine ve kurutma yağı katalizörleri karışımından oluşur.
 • Linolyum; Lif ile desteklenmiş ve/veya bir elyaflı destek jüt taban üzerine, linolyum çimentosu, mantar ve/veya odun unu, pigmentleri ve inorganik dolgu maddelerinin karışımının bir veya birden fazla katmanının kalender edilmesi yöntemiyle üretilir.
 • Yüzey tabakası; Bir destek malzemesi ya da destek üzerindeki aynı yapıştırıcıya sahip katman ya da katmanlardır.
 • Reçine; Çam ağaçlarının reçineli maddesinin uçucu olmayan kısmıdır.

Uygulama alanı neresi olursa olsun, linolyum zemin kaplama beklentilerinize cevap verir. Özellikle zemin kaplamasının seçiminde “doğallık” sizin için en önemli unsurların başında geliyorsa hem kullanışlı olması, hem de estetik olması bakımdan beklentilerinizin karşılanacağını rahatlıkla söyleyebiliriz. Sizlere kategori dahilinde sunduğumuz birbirinden eşsiz doğal tasarımlara web sitemizden göz gezdirebilirsiniz.

Doğallık ve aynı zamanda modernizmle birleşen başarılı tasarım örneklerinden birisi ile alanlarınızı baştan yaratabileceğinize inanıyoruz.

Linolyum zemin kaplamalarının tercih edilmesindeki bir diğer neden ise oldukça makul maliyet sunuyor olmasıdır. Maliyetine karşılık olarak, beklenen performans ve estetiği ise fazlasıyla sunmaktadır. Bu nedenle bazı açılardan değerlendirme yaptığımızda, bazı müşterilerimiz için en uygun zemin kaplama seçeneğinin linolyum zemin kaplama olduğunu söylemekteyiz. Bu nedenle siz değerli müşterilerimizin beklentilerini dikkate alıyoruz ve bu doğrultuda en ideal çözümü sunuyoruz.

Günümüzde insanlar zamanlarının %90’ını okul, iş ve ev gibi kapalı alanlarda geçirdiklerinden, iç hava kalitesi günümüzde insan sağlığı için önemli bir konuma gelmiştir. İç hava kalitesi denildiğinde ilk akla gelen binaların

içinde kullanılan malzemelerin Toplam Uçucu Organik Bileşik değerleridir. (TVOC- Total VolatileOrganicCompounds)

Linolyum zemin kaplamalarının 28 gün sonra ölçülen VOC (Uçucu Organik Bileşenler) değeri <100 μg/m3 dir.

İç mekanlarda yüksek oranda kullanılan sert zemin kaplamaları ve yapıştırıcılarının hava kalitesine etkisi FloorScore sertifikası ile belgelenmektedir. ScientificCertificationSystems (SCS) tarafında VOC değerini sınırlandıran bir sertifika sistemi oluşmuştur. Oluşturulan bu sistem tüketici ve üretici arasında bilinçli bir alışveriş ortamı sunarken, günümüzün yeni akımı olan YEŞİL BİNA programlarında da (LEED/BREEAM) artı puanlar kazanılmasına destek olmaktadır.

Klasik binalara göre daha sağlıklı, çevreye saygılı, işletme giderleri ile daha ekonomik olan, yüksek performanslı binaları tanımlayan LEED yeşil bina sistemi puanlamasında LİNOLYUM zemin kaplama çevreci olması ve doğal maddelerden üretilmiş olması sebebi ile mimarların tercih sebebi olmaktadır.

Ayrıca, Linolyum üreticileri, çevre dostu olmanın bir işareti olarak gösterilen Blue Angel çevre etiketini kullanmaya yetkilidir.

Linolyum zemin kaplamaları, özellikle sağlık ve eğitim kurumlarında tercih edilmektedir. Malzemeler doğal yapısı itibariyle antibakteriyel özelliğe sahiptir.

Linolyum zemin kaplama tam anlamıyla doğallığa açılan bir kapı gibidir. Özellikle yaşam alanınızı yenilemek ya da yeni bir yaşam alanı oluşturmak için en estetik adımı atmak istediğinizde linolyum zemin kaplama en iyi seçeneklerden birisidir. Linolyum zemin kaplamanın uygun maliyetli ve oldukça estetik olması gibi bazı başlıca avantajları söz konusudur. Linolyum zemin kaplama tercih ettiğinizde, pek çok açıdan memnun kalacağınızı da söylememiz mümkündür.

Buna göre başlıca avantajlar;

 • Linolyum zemin kaplamanın en önemli avantajlarının başında oldukça düşük maliyetli olmasıdır. Ancak bu denli düşük maliyetli olmasına karşın hem tasarım hem de kullanışlı olması bakımından oldukça başarılıdır. Bu başlıca avantajları çoğu zaman kimi müşterilerimizin esas tercih sebepleri arasında gelmektedir. Ancak elbette ki linolyum zemin kaplama çeşitlerimizin avantajlarını bu kadar ile sınırlandıramayız.
 • Linolyum zemin kaplama seçeneklerimizin oldukça geniş olması, bu kaplama seçeneğimizin pek çok farklı alanlarda tercih edilmesini sağlamaktadır. Siz de; kullanım alanı ve amacınız doğrultusunda en uygun tasarım seçimini yaparak, yeni alanınız için en estetik ve modern adımı atabilirsiniz.
 • Yaşam alanınızı yenilemek istediğinizde de yine en ideal tercihi yaparsınız. Çünkü uygulanması da oldukça kolaydır. Kullanım amacınız doğrultusunda en ideal tasarımı seçenek sizlere zevk verir. Web sitemiz kategori dahilinde sizlere pek çok örneği ve tasarım seçeneklerini sunmaktadır. Siz de bu sayede kullanım alanınız için en ideal tercihi yapabilirsiniz.
 • Linolyum zemin kaplama çeşitlerimiz aynı zamanda pek çok kullanım senaryosunda da dayanıklılık göstermektedir. Kategori dahilinde sizlere sunduğumuz linolyum zemin kaplama seçeneklerimiz pek çok açıdan avantaj sağlar ve siz değerli müşterilerimizin uzun süreli kullanımlarda dahi memnuniyetini kazanır.

Süpürgelik özellikle de zeminin bir süpürge vasıtasıyla temizliğinin başarılı bir şekilde gerçekleştirilebilmesinde önemli olan çıkıntılardır. Bu çıkıntılar yer kaplama ile duvarın birleştiği alanda belirli bir boy ve en oranlarında imal edilir. Bu sayede temizlik yapmak daha kolaydır. Bu nedenle süpürgelik, özellikle de modern dekorasyonu benimsemiş, hijyeniğin ön planda tutulduğu yaşam alanlarında önemli bir ayrıntı olmaktadır.

Süpürgelik sadece temizliğin kolay bir şekilde yapılabilmesini sağlamakla kalmaz aynı zamanda eşya yerleştirme gibi işlemlerde de duvarın zarar görmesini engelleyici niteliktedir. Bu nedenle bir süpürgelik esasında temizlik başta olmak üzere söz konusu alanın verimli ve doğru bir şekilde kullanılabilmesinde pek çok özelliğe sahiptir.

Süpürgelik çeşitleri, malzemelerine göre de sıralandırılabilir. Nitekim süpürgelik çeşitleri; ahşap, taş, maden yada plastik gibi farklı malzemelerden yapılabilmektedir. Süpürgelik yapımında hangi malzemenin tercih edilmesi gerektiğinin belirlenmesi ise pek çok farklı kritere göre değişebilmektedir. Örneğin bu aşamada zemine uygulanan kaplamaya ve aynı zamanda da duvar yapısına pek çok açıdan uygun olması da amaçlanabilir. Bu nedenle sahip olunan alan için en uygun süpürgelik modelinin imalatı için alanında uzman bir firma ile anlaşmak gerekiyor.

Süpürgelik, modern dekorasyonu benimsemiş alanlarda oldukça fazla tercih edilir. Bunun nedeni ise birleşme çizgisini kapatıyor olmasıdır. Birleşme çizgisini son derece estetik ve genel dekorasyon ile uyumlu bir şekilde kapatıyor olduğundan, söz konusu birleşme çizgisindeki kabloların da bu sayede kolay ve estetik bir şekilde saklanabilmesi sağlanmaktadır ki bu da süpürgeliğin talep edilmesindeki başlıca nedenlerden birisidir.

Süpürgelik modelleri pek çok farklı yapıda olabilmektedirler. Hangi süpürgelik çeşidinin uygulanması gerektiğine karar verebilmek ise alanında dekorasyon uzmanı ve profesyonel destek ile belirlenmesi gerekmektedir. Nitekim uygun bir süpürgelik yapımında pek çok kriterin önemli olduğunu belirtmiştik. Bu da, öncesinde profesyonel bir gözlem ve analizin yapılmasının gerekli olduğu anlamına gelmektedir. Bu aşamada firmamız sizlere yardımcı olmaya ve hizmet vermeye hazırdır.

Karo halı, iç içe geçebilen parçaların birleşiminden oluşan bir halı çeşididir. Özellikle de ticari alanlarda tercih edilmektedir. Uygulanışı son derece pratik olmasının yanı sıra oldukça fazla desen seçeneklerine sahip olması da başlıca tercih edilme nedenleri arasında gelmektedir. Bu bağlamda firmamız sizlere zengin tasarım ve desen seçeneklerini sunmaktadır. Siz de alanınız için en iyi dekoratif düzeni karo halı seçeneklerimizden birisi ile kolayca oluşturabilirsiniz.

Karo halı modelleri özellikle de pürüzsüz bir yüzey sunuyor olması ile dikkat çeker. Ofislerde oldukça sık tercih edilen bu halı modeli son derece hijyenik bir kullanım yapısına sahiptir.

Karo halı uygulamaları, uygulanacak zemin göre değişkenlik gösterebilmektedir. İstenilen verimin elde edilebilmesi ve uzun kullanım süresinin sağlanabilmesinde alanında deneyimli ve bilgili personellerin kurulum aşamasını gerçekleştirmesi önemli bir husustur. Bu bağlamda firmamız sizlere her koşulda destek veriyor olması ile gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz.

Karo halıları sahip oldukları yapısal özellikleri ile pek çok farklı kapalı alanlarda zemin olarak tercih edilmekte ve kullanılmaktadır. Kullanım süresi boyunca oldukça başarılı bir hissiyat vermesi ile son derece başarılıdır. Çıplak ayak yada ayakkabı ile kullanıldığında da konforu hissedebiliyorsunuz. Bu bakımdan hareket verimliliği ve sağlıklı bir zemin yapısı da sunuyor olması ile ön plana çıkmaktadır.

Özellikle de ticari alanlarda tercih edilecek halı yapısının hijyenik olması ve bunu sağlayabilmek adına kolay temizlenebilir olması da önemli beklentiler arasında yer almaktadır. Karo halı modelleri bu doğrultuda beklentileri de karşılamaktadır. Bu nedenle kimi müşterilerimize göre karo halı modelleri vazgeçilmez bir zemin görevi görmektedir. Siz de zemin kaplama tercihleri arasında karar kılma aşamasındaysanız, karo halı modellerini inceleyerek daha sağlıklı tercihler yapabilirsiniz.

Süpürgelikler hemen her zemin alanının sahip olması gereken başlıca yapı ayrıntısıdır. Süpürgelik sayesinde zemin hem daha estetik bir görünüm kazandır hem de zeminin bir süpürge vasıtasıyla temizlenebilmesi de oldukça kolaydır. Bu bağlamda pek çok farklı süpürgelik çeşitleri söz konusudur.

Süpürgelik çeşitleri arasında kategorilendirme yapılırken esas kriter malzeme yapısı olmaktadır. Öyle ki, süpürgelik malzeme yapısına göre sınılandırılmaktadır. Hangi malzeme yapısından hangi süpürgelik modelinin hangi alanlar için uygun olduğunun belirlenmesinde ise pek çok kriter söz konusudur. Bu kriterlerin başında da, süpürgeliğin uygulanacağı zeminin yapısal özellikleri gelmektedir.

Bu doğrultuda başlıca süpürgelik çeşitleri aşağıdaki gibi sıralandırılabilir;

 • Ahşap Süpürgelik
 • Alüminyum Süpürgelik
 • Plastik PVC Süpürgelik
 • Lamine Süpürgelik
 • Laminat Süpürgelik
 • Masif Süpürgelik
 • Poliüretan Süpürgelik

Süpürgelik seçiminde dikkate alınması gereken başlıca hususlar;

 • En önemli kriter renk uyumu olmaktadır. Renk uyumunda en önemli belirleyici kriter ise tercih edilen zemin kaplamasının rengidir. Nitekim süpürgeliğin söz konusu renk ile uyumlu olması gerekmektedir.
 • Doğru bir renk seçimi aynı zamanda kapatılması gereken birleşim çizgisinin, kabloları da gizleyerek, estetik bir biçimde başarılı bir şekilde kapatmasını sağlar.
 • Doğru ölçülerde uygulanması da önemli bir kriterdir. Doğru ölçülerin belirlenebilmesinde de alanın büyüklüğü önemli olmaktadır.
 • Çivi ile uygulanan süpürgelik modeli tercih etmeniz, daha uzun süreli kullanım için önemli olmaktadır.

Bu başlıca kriterler, iyi bir süpürgelik seçiminde önemli başlıca hususlar olarak ifade edilebilir.

Yükseltilmiş döşeme herhangi bir kaplama uygulanmamış zeminlerin üzerine yapılan metal ayakları sayesinde yükseltilen zemindir. Altına elektirik, data, havalandırma vb altyapı uygulamaları kolaylıklar yapılır.

Yükseltilmiş döşeme plakaları 30mm ve 40mm olarak üzere iki farklı kalınlıkta olur.

Yükseltilmiş döşeme ayakları betona özel tutkal sayesinde dört deliğine uygulanarak yapıştırılır.

20cm nin üstünde ki bütün yüksekliklerde kuşak kullanılmalıdır.

Yükseltilmiş döşeme 13cm ile 100cm arasında sağlıklı olarak uygulana bilir

Yükseltilmiş döşeme imalatı sırasında ayakların sabitleme işlemi özel tutkal ile yapılacağından, taban betonu  mümkün olduğunca temiz ve pürüzsüz olması gerekir.

Mevcut yükseltilmiş döşe panellerinin kaplamasını değiştirmek mümkün olmaz , ancak alt yapı sistemi sağlıklı durumda ise panelleri değiştirerek alt yapı sistemi kullanıla bilir.

Yükseltilmiş döşeme montajı yapan ustalarımız uygulama yapmak için geldiklerinde yanlarında getirdikleri kesici aletler ile duvar kenarındaki parçaları keserek alıştırabilirler

Yükseltilmiş döşeme genelde ofis ortamlarında , telekominikasyon santrallerinde, trafo merkezlerinde v.s.kablo yoğunluğunun olduğu her yerde kullanılır. Kablo kirliliğini kapatmak ve tesisatınıza daha kolay ulaşabilmek için kullanılır

Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: